Персональна виставка Лери Літвінової — «Вічність тане»

Запрошуємо вас, дорогі відвідувачі на персональну виставку Лери Літвінової —  «Вічність тане», яка вже офіційно відкрита з 1 липня  у Музеї-майстерні І. П. Кавалерідзе.

Ядром виставки є експозиція у великій залі музею, що розкриває центральну ідею проекту – ідентифікація людини, усвідомлення себе як частини та водночас цілого у безмежності та вічності буття. «Вічність тане» — назва виставки та абстрактного пейзажу мисткині з циклу робіт «VIRGO», які уособлюють концепцію метафоричного діалогу особистості та безмежного всесвіту. Тема вічності інтригує, адже вічність категорія постійна, в той час як людина існує у реальності швидкоплинного часу, та про те, саме людина досліджує детермінованість та безлімітність часу та простору, осягає вічність як поняття.

Друга частина виставки сформована, у тому числі з серії нових абстрактних пейзажів «Шлях додому», що
спонукають глядача до емоційного заглиблення та чуттєвого сприйняття. Головна властивість як поняття абстракції так і абстрактного пейзажу полягає у навмисному відокремлені цілого та його складових за для узагальненого сприйняття явища. Так серія робіт «Шлях додому» створювалася авторкою як живописні спогади після подорожей Україною, особливо згадуючи рідний Крим, роботи відображають певні емоційні стани та транслюють концепцію – шлях додому як шлях до себе.

Лера Літвінова народилася в 1986 році, у м. Фергана (Узбекистан). Працює у напрямку абстрактного живопису та інсталяції. ​Картини Л. Літвінової знаходяться в приватних колекціях в Україні, Бельгії, Люксембурзі, Німеччині, Китаї, США, ОАЕ та ін. ​У 2014 році її знакову серію «Дощ» придбав у свій фонд знаменитий європейський музей Маuermuseum (м. Берлін), згодом повторюючи цей досвід. У тому ж 2014 році разом з мистецтвознавцем Леонорою Янко заснувала арт-простір Lera Litvinova Gallery, представляючи молодих авторів і видатних художників на українській та міжнародній арт-арені. ​Окрім власної мистецької діяльності, вона є успішним куратором, вже більш ніж 80 українських та міжнародних проектів. Лера Літвінова підтримує активну позицію у розвитку культури України. ​У 2019 увійшла в рейтинг «Топ 100 успішних українок» за версією видання Ukrainian People. Мисткиня учасник та організатор культурних та соціальних проектів, вона займає активну позицію в реалізації принципу культурної дипломатії.

​Музеї, які приймали виставкові проекти за участю робіт Лери Літвінової: MAUERMUSEUM — MUSEUM HAUS AM CHECKPOINT CHARLIE, м. Берлін, Музей історії міста Київ, Національний музей «Київська картинна галерея», Музей «Золоті Ворота», Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе.

 

Виставка відкрита з 1.07.2020. Адреса: м. Київ, вул. Андріївський узвіз, буд. 21.

Години роботи: 11.00-18.00 (каса до 17.00), з вівторка по неділю.

Музей-майстерня І.П. Кавалерідзе
Музей-майстерня І.П. Кавалерідзе